Ֆիլմերի ցուցադրում «Ծիրանի ծառ» Էթնոգրաֆիկ ֆիլմերի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում, Հայ-Ռուսական համալսարանում

Russian - Armenian University


Event Date:

October 01, 2016 - October 05, 2016


Opportunity Cover Image - Ֆիլմերի ցուցադրում «Ծիրանի ծառ» Էթնոգրաֆիկ ֆիլմերի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում, Հայ-Ռուսական համալսարանում

ՖԻԼՄԵՐԻ  ՑՈՒՑԱԴՐՈՒՄ
ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆՈՒՄ  ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 1-ԻՑ - 5-Ը
«ԾԻՐԱՆԻ ԾԱՌ» ԷԹՆՈԳՐԱՖԻԿ ՖԻԼՄԵՐԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԻՆՈՓԱՌԱՏՈՆԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ  

Վայրը՝ Հայ-Ռուսական համալսարան, Մշակույթի տուն

Հասցե՝ ք. Երևան, Հ.Էմինի 123

Փառատոնի կայքէջ՝  http://www.atieff.org/AM/.

Մուտքն ազատ է: 

ՕՐԱՑՈՒՅՑ

ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 1-Ը

11:00 – 12:30

Children of Haliya /Հալիաների զավակները

Dir./ռեժ.` Charles Howarth/ Չարլզ Հոուորթ (90’ UK /Մեծ Բրիտանիա 2015 ) >40
12:30 – 14:00

Master Class with Charles Howarth / Վարպետության դաս Չարլզ Հոուորթի հետ

ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 2-Ը

12:00 – 12:50

Obsolescence / Հնացում, Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’, Mexico/Մեքսիկա, 2015 ) >40

13:00 – 13:40

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը, Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’, Italy/Իտալիա, 2012 ) <40

13:40 – 13:55

Banquet / Խնջույքը, Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’, India/Հնդկաստան, 2015) <40

16:00 – 16:30

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին, Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’, Croatia/Խորվաթիա, 2011) <40

ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 3-Ը

11:00 – 12:40

Pomors. Happy People / Պոմորները. Երջանիկ մարդիկ,

Dir./ռեժ.` Dmitry Vasyukov/ Դմիտրի Վասյուկով (100’ Russia/Ռուսաստան 2013) >40

12:45 – 13:25

The Tender Genre / Նուրբ ժանր,

Dir./ռեժ.` Aleksey Pogrebnoy / Ալեքսեյ Պոգրեբնոյ (38’, Russia/Ռուսաստան, 2009) <40

16:10 – 17:00

Madman’s Conspiracy /Խենթերի դավադրությունը,

Dir./ռեժ.` Algis Arlauskas / Ալգիս Արլաուսկաս (50’, Russia-Spain/Ռուսաստան-Իսպանիա, 2016) >40

ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 4-Ը

11:00 – 11:25

Holy God / Սուրբ Աստված,

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’, Russia/Ռուսաստան, 2016) <40

11:30 – 12:00

These Objects, Those Memories / Այս իրերը, այդ հուշերը,

Dir./ռեժ.` Roger Horn / Ռոջեր Հորն (30’, South Africa/ՀԱՀ, 2015) <40

12:05 – 13:40

The Tentmakers of Cairo / Կահիրեի գորգագործները,

Dir./ռեժ.` Kim Beamish / Քիմ Բիմիշ (95’, Egypt/ Եգիպտոս, 2015) >40

ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 5-Ը

11:00 – 11:25

The Roots of Evil / Չարի ակունքները,

Dir./ռեժ.` Želimir Gvardiol / Ժելիմիր Գվարդիոլ (23’, Serbia/Սերբիա, 2015) <40

11:25 – 11:35

Elegy in Light / Լուսեղեն էլեգիա,

Dir./ռեժ.` Zareh Tchgnavorian / Զարեհ Ճգնավորյան (10’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40

11:40 – 11:50

Marie’s Dictionary / Մարիի բառարանը,

Dir./ռեժ.` Emmanuel Vaughan-Lee / Էմանուել Վան-Լի (10 ’ USA/ԱՄՆ 2014) <40

12:00 – 12:40

End of the World / Աշխարհի վերջը,

Dir./ռեժ.` Monika Pawluczuk / Մոնիկա Պավլյուչուկ (39’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40

12:40 – 13:00

Skhtorashen / Սխտորաշեն,

Dir./ռեժ.` Garegin Papoyan / Գարեգին Պապոյան (18’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40



Publish Date
September 27, 2016




0 Comments